Technologia jaka kryje się za kryptowalutami dla większości z nas jawi się jako coś niesamowicie wręcz skomplikowanego. Z tego też powodu wiele osób może mieć opory przed zakupem kryptowalut myśląc, że jest to proces niezwykle złożony a do tego łatwo dać się oszukać.

Nie da się bowiem ukryć, że już wielokrotnie można było usłyszeć o oszustwach związanych z kryptowalutami gdy ludziom obiecano krociowe zyski za sprawą inwestycji w bitcoina czy też inne kryptowaluty.

Jednak aby kupić kryptowaluty wcale nie trzeba posiadać wiedzy tajemnej. Wystarczy jedynie pamiętać o kilku kwestiach.

Jak kupić kryptowaluty?

Wszystko zależy tak naprawdę od źródła zakupu kryptowalut jakie wybierzemy. Jednak w każdym przypadku co podstaw proces zakupu będzie podobny. Przede wszystkim musimy mieć przygotowaną odpowiednią ilość gotówki.

Sprawdź aktualne kursy interesującej Cię kryptowaluty

Kursy kryptowalut mogą nieco różnić się pomiędzy giełdami kryptowalut, kantorami i bitomatami. Niekiedy różnica będzie wręcz symboliczna a niekiedy nieco większa i jest to zupełnie naturalne.

Warto jednak na wstępie określić sobie jaki jest rynkowy kurs danej kryptowaluty aby mieć punkt odniesienia przy porównywaniu poszczególnych opcji zakupu. W końcu kurs zakupu dla wielu osób będzie jednym z kluczowych czynników, które wpływają na to gdzie kupią kryptowaluty.

Wybierz sposób zakupu kryptowaluty najbardziej atrakcyjny dla siebie

We wcześniejszym punkcie wspomnieliśmy o tym, że warto na początek określić sobie kurs kupna interesującej nas kryptowaluty. Bez wątpienia bowiem jest to jeden z podstawowych czynników, które będą determinować to gdzie zdecydujemy się kupić kryptowalutę.

Kolejna kwestia to podjęcie decyzji czy wolimy dokonać zakupu online czy offline. Jeśli wybierzemy online to ścieżki mamy dwie: giełda kryptowalut lub zakup od użytkownika. Bez wątpienia pierwsza opcja może być bezpieczniejsza choć i decydują aby kupić kryptowaluty na giełdzie musimy dobrze zweryfikować giełdę, z której usług chcemy skorzystać.

W przypadku zakupu od użytkownika teoretycznie podejmujemy spore ryzyko bowiem nigdy nie wiemy kto jest po drugiej stronie i jakie ma intencje wobec nas. Może się bowiem okazać, że po przelaniu środków już nigdy nie zobaczymy kryptowalut, za które zapłaciliśmy.

Warto więc dobrze przemyśleć jak przeprowadzić taką transakcję aby była nas możliwie jak najbardziej bezpieczna. Wskazane jest również zweryfikowanie osoby od której chcemy kupić kryptowaluty.

Jeśli wybierzemy jednak zakup kryptowalut w świecie offline to w tym wypadku czeka nas wizyta w kantorze kryptowalut lub w bitomacie. Zwłaszcza ta druga opcja powinna zainteresować osoby, które cenią sobie prywatność bowiem są bitomaty nie wymagające specjalnej weryfikacji naszej tożsamości w przypadku chęci zakupu.

Aby kupić kryptowaluty potrzebny jest Ci portfel

Portfel kryptowalut to niezbędny element jeśli myślimy o zakupie kryptowalut, w końcu gdzieś musi zostać zapisana informacja o coinach, które zakupimy. Warto więc przed zakupem kryptowalut przygotować sobie adres nasze portfela a jeśli go jeszcze nie posiadamy to warto najpierw go założyć.

Jesteśmy gotowi aby kupić kryptowaluty

Skoro już wszystko przygotowane to możemy zakupić kryptowaluty. Mamy adres naszego portfela wybraliśmy też sposób zakupu, który w naszym wypadku będzie najlepszy. Jeśli zdecydowaliśmy się na giełdę online to wystarczy teraz wpłacić na nią środki finansowe i gdy już pojawią się na naszym koncie możemy kupić wybraną kryptowalutę.

W kantorze stacjonarnym cały proces przebiega dość podobnie gdyż tam również przekazujemy określoną sumę, za którą na nasz portfel kryptowalutowy trafia odpowiednia ilość coinów. W przypadku gdy wybierzemy bitomat to musimy wybrać jaka kryptowaluta nas interesuje i ile chcemy jej zakupić, wtedy pozostaje już tylko wpłacić odpowiednią sumę pieniędzy wyliczoną na podstawie aktualnego kursu i gotowe.