Wielu z nas słyszało o kryptowalutach bowiem za sprawą tego jak od lat rosną ich kursy temat ten przedostaje się coraz częściej do mainstreamu. Sporo osób interesowało się już zapewne czym one są chcąc poznać bliżej ten fenomen i spróbować go zrozumieć. Z pewnością jest też grupa, która zainteresowana stopą zwrotu jaką na przestrzeni lat mogły one zapewnić pomyślała, że warto byłoby w nie zainwestować.

Oczywiście jakimś rozwiązaniem jest kopanie kryptowalut, jednak dla wielu osób ta ścieżka ich pozyskiwania odpada ze względu na konieczność inwestycji sporych środków na start a do tego wiedzę techniczną, której posiadanie jest wskazane do tego aby koparkę kryptowalut złożyć, skonfigurować i użytkować.

Gdzie kupić kryptowaluty?

Pozostaje zatem druga ścieżka a więc zakup kryptowalut. I tutaj mamy kilka opcji do wyboru i warto dobrze się zastanowić jaka będzie dla nas najlepsza. Warto naprawdę dobrze przemyśleć swoją decyzję bowiem każdy ze sposobów aby kupić kryptowaluty ma swoją określoną specyfikę, której trzeba poznać zanim podejmie się decyzje.

Giełda kryptowalut

Najbardziej oczywiste rozwiązanie w tej chwili to skorzystanie z giełdy kryptowalut. Mówimy w tym wypadku o serwisie w ramach, którego każdego dnia odbywają się dziesiątki tysięcy transakcji polegających właśnie na kupnie kryptowalut za realne pieniądze, sprzedaży ich czy też wymianie na inne kryptowaluty.

Bez wątpienia jest to jedno z najczęściej wybieranych rozwiązań przez osoby, które chcą kupić kryptowaluty. Warto jednak pamiętać o tym aby dobrze sprawdzić giełdę na której chcemy dokonać zakupu. Znane są przypadki gdy giełdy kryptowalut po prostu były zamykane a ich właściciele znikali wraz ze zgromadzonymi na nich środkami.

W przypadku giełdy bardzo często mamy możliwość przechowywania zakupionych kryptowalut na koncie w ramach giełdy gdyż mogą one pełnić również funkcję portfela kryptowalut. Wskazane jest jednak aby mimo wszystko kupowane coiny trzymać w swoim portfelu niezależnym od giełdy gdyż mimo wszystko zwiększa to bezpieczeństwo naszych środków.

Kantor stacjonarny

W tym wypadku po prostu jak w tradycyjnym kantorze przychodzimy i płacimy określoną kwotę za wybraną ilość wskazanej kryptowaluty. Dla osób, które niekoniecznie mają zaufanie do giełd kryptowalut czy wszelkich transakcji online może to być dobre rozwiązanie.

Wybierając konkretny kantor warto w tym przypadku przeanalizować sobie dobrze kursy bowiem mogą istnieć różnice kursowe pomiędzy kantorami, które choć przy niskich kwotach nie będą aż tak odczuwalne to już przy większych mogą w istotnym stopniu wpłynąć na ilość coinów jakie otrzymamy za konkretną kwotę.

Bitomaty

Jako alternatywne rozwiązanie stacjonarne jest też opcja skorzystania ze stacjonarnych urządzeń takich jak bitomaty. W tym przypadku zasada działania jest w zasadzie taka sama jak w przypadku doskonale znanych nam bankomatów.

Z pomocą takiego urządzenia możemy zarówno sprzedawać posiadane kryptowaluty jak i je kupować za posiadane pieniądze. Kluczowym atutem jest w tym wypadku anonimowość, którą wiele osób szczególnie sobie ceni.

Inny użytkownik

Jeszcze inną opcją aby kupić kryptowaluty jest transakcja z osobą, która je posiada. Możemy po prostu dogadać się z konkretnym użytkownikiem, że po wskazanym kursie kupimy od niego uzgodnioną ilość coinów.

Tutaj kuszącym czynnikiem może być atrakcyjna oferta wymiany i pełna anonimowość gdyż zazwyczaj obie strony takiej transakcji nie potrzebują o sobie wiedzieć szczególnie dużo. Jednak problemem może być uczciwość drugiej strony takiej transakcji a w przypadku gdy zostaniemy oszukani odzyskanie pieniędzy będzie bardzo mało prawdopodobne.